Tai pati gausiausia grupė, jungianti kvepalus, kur dominuojanti tema yra gėlė – arba viena, arba puokštėje su kitomis natomis – gaiviomis, vaisių arba miško. Taip vadinamieji „gaivūs“ aromatai, populiariausi šiais laikais, taip pat yra šios grupės atstovai. Tokių kvepalų kūrimui dažniausiai naudojami rožė, jazminai, našlaitė, alyvos, pakalnutė, narcizas, tuberoza, apelsino žiedai, irisai, ylangas, neroli.
Pavyzdžiui:
Cool Water Woman, Dune, Kenzo, Eternity for Men, Gio, Laura, Amarige, Wings, Parfum d’Ete Kenzo, Chiffon Sorbet Escada, Eternity, Joop! Homme, Hugo, Gabriela Sabatini, Tresor, j’ai Ose, Fidji, Chanel ?5, Fahrenheit, Magnetic, Dalissime, Hugo Woman, Anais Anais, Allure, Davidoff, Booster, Escape, Kenzo pour homme, Cool Water, Climat, Eau de Dolce Vita, O oui, Cerruti 1881, Good Life
Šipro
Pirmame “šipre“, sukurtame Fransua Koti 1917 metais, buvo surinkta pačiulio, ąžuolo samanų, vijoklinės rožės ir bergamočių aromatų puokštė. Būtent šios natos skamba beveik visuose šipro aromatuose. Jos derina prašmatnų saldumą ir žvalinančią gaivą su lengvo kartumo priemaiša. Šipro kvepalai prašmatnūs ir aristokratiški. Šipro kvepalų pagrindą sudaro medienos, citrusinės ir gėlių natos – tikriausiai todėl jos primena miško po lietaus aromatą. Dažniausiai į tokių aromatų kompoziciją įtraukiamos ąžuolo samanos ir pačiulis, kuriuos neretai lydi bergamotės, santalas, jazminai ir rožė. Tokie kvepalai labai patvarūs ir gali būti tiek vyriški, tiek moteriški.
Pavyzdžiui:
Moments, Ysatis, Paloma Picasso, Beautiful
Paparčių (kvapnūs)
Dažniausiai paparčių šeimos parfumai jungia levandos, bergamotės, kumarino aromatus su medienos natomis ir ąžuolo samanų aromatais „bazėje“. Čia apibendrinti tualetiniai vandenys yra gaivūs, šiek tiek kartūs. Grupės pavadinimas kilo iš prototipo – kvepalų Fougere royale (Karališkas papartis, 1882). Šis kvepalų tipas, kurių pagrindiniais elementais taip pat laikomos samanos ir levanda ir kurie dar vadinami kvapniais, patinka vyrams, ir primena jiems medžioklę ir iškylas gamtoje.
Pavyzdžiui:
Drakkar Noir
Rytų (Ambros)
Ši šeima jungia užburiančius ir saldžius aromatus, dvelkiančius šiluma ir paslaptimi. Tokių kvepalų pagrindas – muskusas, ambra, vanilė, santalas, pačiulis, vetiveris. Tokie sunkūs patvarūs aromatai patinka tiek vyrams, tiek moterims: moteriškos kompozicijos paprastai papildomos sunkiu saldžiu gėlių aromatu, pavyzdžiui, jazminu, o mažiau saldžiuose vyriškose aromatuose akcentuojami citrusiniai ir žolelės, tokios kaip šalavijas ir levanda. Rytietiški kvepalai yra ryškūs, melodingi, temperamentingi, turi prieskonių atspalvį su egzotine nata. Šių kvepalų aromatas šiek tiek sunkokas, tirštas, kartais veriantis. Bet neretai ir saldus, sausas, su balzaminiais atspalviais. Šie atspalviai išsiskiria kompozicijų ir medžiagų derėjimo su jazminų, irisų, santalo, vetiverio, pačiulio, degutinių ir balzaminių medžiagų, muskuso ir ambros aromatais dėka. Tai erotiški, jausmingi aromatai.
Pavyzdžiui:
Samsara, Loulou, Obsession, Ysatis, Opium pour homme, Opium, Venezia, Nuit d’Ete, Roma, Casmir, Le Male, Passion, Magie noire, Contradiction, L’Eau D’lssey Homme
Prieskonių (aitrūs)
Šių kvepalų pagrindas – egzotiškų prieskonių aromatai – gvazdiko, kalendros, neretai derinyje su aitriomis tokių gėlių, kaip gvazdikas ar levanda, natomis. Tai ypatingi aromatai, nes prieskoniai labai specifiškai derinami su vaisias ir gėlėmis. Juos kartais priskiria prie rytų, tačiau vis dėlto reikėtų išskirti atskirą tipą.
Pavyzdžiui:
Ysatis, Roma, Obsession, Contradiction, L’Eau D’lssey Homme
Citrusiniai
Citrusiniai aromatai, kurių pagrindas – citrusinių augalų (citrinų, bergamočių, apelsinų, greipfrutų) aliejai, kurie suteikia aromatams gaivumo, lengvumo ir vėsumo. Neretai į parfumerinę tokių kvepalų kompoziciją pridedami taip pat žalumynų, prieskonių arba gėlių akordai. Su pagrindiniu akordu gali būti sumaišomos gėlių (dažniausiai jazminų) arba medienos natos.
Pavyzdžiui:
L’Eau par Kenzo, One, Be, Dune pour homme, Cerruti 1881, Drakkar Noir
Vaisių
Šie aromatai taip pat yra populiarūs iš esmės moteriškosios lyties tarpe. Šiuolaikiškose kompozicijose vaisių natos derinamos su gėlių natomis. Rezultatas – saldūs gardžiakvapiai aromatai. Šio tipo aromatų pagrindiniai ingredientai – žemuogė, melionas, persikas, granatas, ananasas, obuolys ir t.t.
Pavyzdžiui:
DKNY Be Delicious, Cherry Masaki, In Love Again Fleur De La Passion
Žalumynų
Žalieji aromatai skleidžia gaivumo ir švaros pojūtį, piešia gaivaus pavasario ryto, žaliųjų miškų ir pievų, šaltų srovenančių šaltinių paveikslą. Jų kūrimui naudojami visžalių augalų (kedro, kadagio, pušies) aliejai derinyje su žolių, gėlių arba citrusinių aromatais, tokiais kaip šalavijas, levanda, nasturtė.
Pavyzdžiui:
Truth for Men, Pour Monsieur, Higher Energy, Green Tea, Mat Mintea
Odos
Tokie kvepalai gaubia respektabilumo aura – tai prabangaus ofiso su odiniais baldais, prašmatnios piniginės, naujo balno ant mylimo žirgo nugaros, aromatas. Tokie kvepalai labiausiai patinka vyrams ir jų pagrindas – dulsvas beržo aromatas.
Pavyzdžiui:
Aigner Black Man, Chopard pour Homme, Xeryus
Medienos
Kūriant šiuos aitrius ir egzotiškus aromatus naudojami, iš esmės, tokių medžių, kaip santalas, kedras, vetiveris, pačiulis, mirta, aliejai. Populiarūs tiek vyrų, tiek moterų tarpe. Mediena dažnai sudaro daugelio aromatų pagrindą. Taip pat ryškios medienos natos tinka vyrams, nes medis – jėgos ir ištvermės simbolis, kas pasakytina apie tikrus vyrus.
Pavyzdžiui:
In Blue, One Man Show, Declaration, 1881 Black Pour Homme, Gucci Pour Homme, Iceberg Twice, Trussardi Inside For Man, TSAR
Aldehidų
Šie kvepalai žinomi nuo ХХ amžiaus pradžios: jų pagrindu tapo pirmieji aromatiniai chimikatai – aldehidai. Aldehidų dėka tokie kvepalai turi su niekuo nesulyginamą „šnipiantį“ šampano aromatą. Patys žinomiausi istorijoje aldehidiniai kvepalai, be abejonių, yra Chanel #5, išvydę pasaulį 1921 metais, nors pirmas šį chemikatą kvepalų gamyboje panaudojo dar Jacques Guerlain 1889 metais.
Pavyzdžiui:
Chanel N5, Agent Provocateur Maitresse, Echo, Coco, Allure Sport, 212 For Men
Muskusiniai (Jausmingi)
Muskusinės kabargos patino liaukoje yra muskuso grūdų. Naudojamas kaip antpilas, muskusas suteikia kvepalams jausmingumo. Muskusas buvo labai populiarus graikų ir romėnų Antikoje, o po to ir Atgimimo epochoje, kai jis buvo mėgiamas parfumerų produktas kartu su ambra ir smilkalais; šiandien jis praktiškai nebenaudojamas. Parfumerai natūralų muskusą pakeitė į sintetinius muskusus, daug pigesnius. Būtent ši nata atkreipia priešingos lyties dėmesį.
Pavyzdžiui:
Prescense, Angel Shlesser pour Homme, Gaultier 2, Fragile
Vandens (Ozoniniai)
Šie aromatai turi beskonio gaivumo, elementų, gerinančių kvėpavimo procesus organizme, jie naudingi, ir rekomenduojami, kaip raminamieji ekstremalioje kasdienybėje. Vanduo ir gryna deguonis neturi kvapo, bet mums šie ingredientai itin malonūs.
Pavyzdžiui:
Kenzo Air, Jivago 7 Elements, Bvlgari Aqua